Screen Shot 2017 06 10 at 16.02.24 fullpage12پایگاه گنج در واقع پایگاه اصلی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران است. منابع این پایگاه عمدتا توسط سازمان‌های وابسته به وزارت علوم خصوصا دانشگاه‌ها تامین می‌شوند. به طوری که هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در سازمانهای وابسته به وزارت علوم باید اطلاعات مربوط به پایان نامه خود را در این سامانه پیش از فارغ‌التحصیلی ثبت نماید. 

برای استفاده از پایگاه گنج هم دانشگاه صاحب امتیاز پایان نامه و هم موسسه‌ای که قصد دریافت پایان‌نامه را دارد باید در ایرانداک عضو باشند. در صورتی که هریک از دو طرف با ایرانداک قرارداد منعقد نکرده باشند، امکان دریافت پایان نامه وجود نخواهد داشت. 

در حال حاضر دانشگاه تربت حیدریه عضو ایرانداک بوده و امکان دانلود پایان نامه تنها و تنها برای اعضای هیات علمی دانشگاه میسر است. درصورتی که هریک از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به پایان‌نامه خاصی نیاز داشته باشند، تنها روش تهیه پایان‌نامه، ارسال درخواست در سیستم مکاتبات اداری دانشگاه توسط استاد راهنما و یا مدیر گروه خواهد بود. امکان تهیه پایان نامه برای افراد خارج از مجموعه به هیج عنوان مقدور نمی‌باشد. 

 دسترسی به پایگاه گنج به صورت دسترسی IP بوده و تنها توسط مسئول کتابخانه میسر است. سایرین فقط امکان جستجو در پایگاه را دارند.

 

جستجو در پایگاه گنج